Sağlık sigortası müşterilerinin dijital çözüm beklentilerine yanıt veren ve telesağlık hizmetlerini sürekli geliştiren Allianz Türkiye, yeni sağlık uygulaması Vivy’yi ve uygulamada yer alan tüm hizmetlerden yararlanma imkânı sağlayan Dijital Doktorum Sağlık Sigortası’nı hayata geçirdi.

Üstün müşteri deneyimi için dijitalizasyon ve inovasyon odaklı yeni nesil sigortacılığa öncülük etme hedefiyle faaliyet gösteren Allianz Türkiye, sağlık sigortası portföyüne iki yeni dijital çözüm ekledi. Sağlık sigortası müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına ve dijital çözüm beklentilerine göre ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam eden Allianz Türkiye, yeni sağlık uygulaması Vivy’yi tanıttı.

Vivy Uygulama

Vivy ile online sağlık takibi kolaylaşıyor

2 milyonu aşkın Allianz sağlık sigortalısına sunulan Vivy uygulamasında, sağlık takibine destek olacak içerikler, semptom sorgulama, stres testi, ilaç takibi ve hatırlatma gibi hizmetler yer alıyor. Uygulama üzerinden ulaşılabilen Dr. Allianz ile sesli ve görüntülü danışmanlık hizmeti alabilen müşteriler, sigorta ürünlerinin içeriğine göre yararlanabilecekleri uzman doktorlarla görüntülü görüşme, diyetisyen, psikolog hizmeti ve daha pek çok avantaja sahip oluyor. Vivy uygulaması aynı zamanda kullanıcılarına özel sunduğu kampanyalarla çeşitli markalarda indirim sağlıyor. 

Yeni hesaplı sağlık sigortası Dijital Doktorum

Allianz Türkiye, Vivy uygulamasıyla eşzamanlı olarak yeni Dijital Doktorum Sağlık Sigortası ürününü de müşterilerine sundu. Tamamen dijital olarak satın alınabilen ve Vivy uygulamasında yer alan tüm hizmetlerden yararlanma imkânı sağlayan Dijital Doktorum, hesaplı bir alternatif sağlık sigortası ürünü olmasıyla öne çıkıyor.

Tolga Gürkan

Yeni bir kitleyi sağlık sigortasıyla buluşturacağız’

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan, sürekli gelişen dünyada sağlık sigortası dinamiklerini değiştirecek yeni dijital çözümler üretmeye odaklandıklarını belirterek şunları söyledi: “Müşterilerimizin dijital sağlık partneri olacak yenilikçi uygulamamız Vivy’yi müşterilerimize sunmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Vivy uygulaması ile sağlık sigortasını farklı bir alana taşıyacağımıza ve dijital dönüşüm alanında büyük bir ivme yakalayacağımıza inanıyoruz. Bunu yaparken de önceliğimiz müşterilerimizin seçebilecekleri daha uygun fiyatlı alternatif bir ürün sunarak sağlık sigortasının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak ve hem dijital hem de geleneksel kanallar aracılığıyla yanlarında olmak. Vivy ile eşzamanlı olarak hayata geçen Dijital Doktorum Sağlık Sigortası ile yepyeni bir kitleyi sağlık sigortasıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Dijital Doktorum, özel sağlık sigortasına bütçe ayıramayanlar için ideal bir alternatif olacak. Allianz olarak ciddi anlamda fark yaratan müşteri odaklı bakış açımız, güçlü altyapımız, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle müşterilerimizin yaşam boyu sağlık ortağı olma vizyonumuzu gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”