Allianz, müşteri memnuniyeti çalışmaları kapsamında; sağlık sigortalılarına daha hızlı hizmet sunabilmek için yeni provizyon programı "Port-ALL" ı hizmete aldı. Port-ALL, en sık provizyon talep edilen  tıbbi işlem onaylarının, internet ortamında,  anlaşmalı sağlık kurumu çalışanlarınca doğrudan alınabilmesini sağlıyor.

Allianz'ın sağlık provizyon uygulamalarında birçok ilki barındıran yeni e-provizyon programı Port-ALL, yüksek teknolojili altyapısı ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla geliştirilen Port-ALL ile anlaşmalı kurum yetkilileri, standart ayakta tedavi işlemleri için doğrudan provizyon alabiliyor. Kapsamlı provizyon talepleri ise yine Port-ALL aracılığıyla Allianz provizyon kullanıcılarının takip programlarına anında iletiliyor ve verilen provizyon yanıtları eş zamanlı olarak  sağlık kurumu yetkililerinin takip ekranına aktarılıyor. Yetkili eğitimleri ve alt yapı çalışmaları tamamlanarak  85 anlaşmalı sağlık kurumunda kullanıma geçen Port-ALL'ın, hazırlanan e-eğitim programı sayesinde, yıl sonuna kadar Allianz'ın anlaşmalı olduğu tüm sağlık kurumlarında hizmete alınması planlanmaktadır.

Allianz Bireysel Sigortalar Direktörü Ömür Şengün, sigortalılara yerinde ve hızlı hizmet vermek amacıyla bu sistemi geliştirdiklerini belirterek "Port-ALL ile provizyonların yerinde, direkt olarak anlaşmalı sağlık kurumu çalışanlarınca alınabilmesini sağlıyoruz. Böylelikle, basılı evrak iletilme gereksinimi en aza indirilerek, sigortalılarımızın onay aşamasında yaşayabilecekleri zaman kayıpları engelleniyor. Port-ALL, sadece provizyon giriş ve takip sistemleri için kurgulanmadı. Tüm sağlık provizyon uygulamalarını kapsayan Port-ALL programında, anlaşmalı sağlık kurumlarının sözleşme fiyatlarının otomatik olarak kontrol edilmesi sağlanıyor. Ayrıca poliçe özel şartları, sigortalı istisna notları ve anlaşmalı kurum sözleşmesinde yer alan medikal kurallar da otomatik olarak takip edilebiliyor. Önceki yıllarda, hızlı ve yerinde hizmet konusundaki öncü rolünü hastane ofisleri ve web-eczane uygulamaları ile geliştiren Allianz, bu konumunu yılda bir milyonu aşkın provizyon işlemini   yöneteceği Port-ALL programı ile devam ettirecektir." diyerek, programı daha da geliştirmek için şimdiden planların yapılmaya başladığını söylüyor.