Çok uluslu kurumsal müşterilere özel personel sosyal hakları çözümleri. Global ve yerel ağımız aracılığıyla, kurumsal yaşam, kaza, maluliyet, sağlık ve emeklilik çözümleri hizmetinizde.

Günümüzde global iş gücünün bir parçasını oluşturan tüm işverenler ve çalışanlar hayat, emeklilik ve sağlık sigortası alanlarında en gelişmiş teminat kapsamlarını hak etmektedir. Hayat, kaza, maluliyet, sağlık ve emeklilik sigortası alanlarında dünya çapında kurumsal sigorta programları konusunda uzman olan Allianz Global Benefits, Allianz'ın geniş hizmet imkânlarından yararlanarak, global personel sosyal haklarına uluslararası bir risk yönetimi yaklaşımı getirmektedir.

Bu doğrultuda, uluslararası bir bakış açısı benimseyen Allianz Global Benefits, Allianz'ın tüm dünya pazarlarındaki ve uluslararası çözümler alanındaki engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanarak, müşterilerinin yerel iştirakleri ile Allianz'ın yerel iştirakleri arasında bağlantılar kurmakta ve aynı doğrultuda buluşan personel sosyal hakları çözümlerinin sorunsuz bir şekilde tasarlanarak uygulanmasını koordine etmektedir.

Allianz Grup bünyesinde faaliyet gösteren Allianz Global Benefits, sunulan personel sosyal hakları çözümlerini global ölçekte koordine ederek, çok uluslu şirketlerin bu alandaki ihtiyaçlarına karşılık vermektedir. Genel merkezi Almanya'da bulunan ve 90 ülkede 110'un üzerinde Allianz iştiraki ve seçkin dış ortaklardan oluşan hizmet ağının yanı sıra Münih, Londra, Şikago ve Singapur'daki Allianz bölge ofislerinde görev yapan uluslararası uzman ekibiyle Allianz Global Benefits, dünyanın her yerinde çok uluslu kurumsal müşterilerin personel sosyal hakları alanında tüm çözümleri bulabileceği eksiksiz hizmet noktası olarak faaliyet göstermektedir.

Türkiye için ilgili kişilerin iletişim bilgileri aşağıda mevcuttur.

İrtibat kurulacak kişi: Ceylan Alver
Tel: +90 (216) 559 8575
E-mail: Ceylan.ALVER@allianz.com.tr

İrtibat kurulacak kişi: Hande Çetiner
Tel: +90 (216) 559 8589
E-mail: Hande.CETINER@allianz.com.tr

İrtibat kurulacak kişi: Nuri Oğuz Şengöl
Tel: +90 (216) 559 7652
E-mail: oguz.sengol@allianz.com.tr

Allianz Global Benefits müşterilerine kurumsal yaşamdan emekliliğe, maluliyet ve kaza sigortasından sağlık ürünlerine kadar her alanda eksiksiz ve kişiye özel çözümler sunuyor. Her geçen gün büyüyen ağımızla, dünyanın her yerinde eksiksiz çözüm seçenekleri sunuyor, global ve yerel aracı şirketlerle işbirliği içinde müşterilerimize daha iyi risk yönetimi hizmetleri sunabiliyoruz. Uluslararası programlarımız sayesinde müşterilerimiz, net bir global görünüm, yönetişim ve daha gelişmiş risk yönetim süreçleri sağlayan en ideal global personel sosyal hakları programlarını uygulama imkânı buluyor.

Allianz Grup'un geniş ağından, derinliğinden ve yetkinliğinden yararlanan Allianz Global Benefits, dünyanın çeşitli bölgelerinde her an müşterilerimizin personel sosyal hakları alanındaki ihtiyaçlarını karşılayan ürünler, çözümler ve hizmetler sunmaya devam ediyor.

Allianz Global Benefits sunduğu kaliteli personel sosyal hakları çözümleriyle,

  • Kurumunuzun idari ve yönetim süreçlerini geliştirmeye yönelik hizmetler sağlar
  • Çok uluslu bir plan tablosu sunar
  • Çalışanlarınız için koruma ve hizmet tutarlılığı sağlar

Bu amaçla, Allianz Global Benefits:

  • Uluslararası bir risk yönetimi yaklaşımı benimser
  • Allianz'ın dünya çapındaki engin bilgi ve tecrübelerinden yararlanır
  • Yerel şirketleriniz ile Allianz'ın yerel şirketleri arasında bağlantılar kurar
  • Aynı doğrultuda buluşan personel sosyal hakları çözümlerinin sorunsuz bir şekilde tasarlanarak uygulanmasını koordine eder
Allianz Global Benefits'in uluslararası programları, birçok farklı risk yönetimi ve finansman seçenekleri sunar. Müşterilerimiz Müstakil, Ortak Havuz, Konsolide Sigorta ve Global Emeklilik Planı gibi farklı ürün ve çözüm seçenekleri arasından tercih yapabilir. Allianz Global Benefits'i tercih eden çok uluslu müşterilerimiz, Allianz Grup bünyesinde her çeşit kurumsal yaşam, emeklilik, sağlık ve varlık yönetimi çözümüne tek bir noktadan ulaşabilirler.
Müstakil (Tekil)

Allianz Global Benefits, yurt dışında yerel grup sigorta sözleşmesi uygulamalarıyla çok uluslu şirketlere destek hizmet sağlar. Yerel ağımız üzerinden sunulan bu yerel grup sigorta ürünleri, hayat sigortasından kaza sigortasına, maluliyet sigortasından sağlık ve emeklilik sigortasına kadar birçok farklı ürün içerebilir.

Ortak Havuz

Ortak Havuz çözümleri,  iki veya daha fazla ülkenin yerel personel sosyal hakları planının tek bir hesapta (havuz) toplanarak genel global sonucun değerlendirilmesini ve müşterinin uluslararası bir kar payı alabilmesini sağlar.

Konsolide Sigorta

Konsolide Sigorta çözümleri, birden çok ülkede ticari faaliyette bulunan büyük müşterilerimize, personel sosyal hakları programlarını alırken global bir yaklaşım benimseyerek, global ölçek ve risk dağıtımı avantajlarından faydalanma imkânı sunar.

Bağımlı Firma Sigortası

Koordine ettiğimiz Firma Sigortası modeli, piyasa koşullarına uygun yerel politikalar, bünyemizdeki reasürör tarafından merkezi gözetim ve "captive" sigorta şirketine etkili bir şekilde risk transferi sağlar. Global personel sosyal hakları kapsamında ilk firma sigortası programını 2009 yılında hayata geçiren şirketimiz, bu tarihten bu yana yenilikçilik, esneklik ve hizmet kalitesi alanında öncülüğünü sürdürmektedir.

Global Emeklilik Planı

Bu yeni planın amacı, çok uluslu şirketlerin çalışanlarına verimli, sınır ötesi, maaş esaslı emeklilik çözümleri sunmalarına yardımcı olmaktır. Bu hizmet, Allianz Grup’un global uzmanlığı ile kendi alanlarındaki en iyi global varlık yöneticilerine sahip yerel ağ ortaklarını bir araya getirerek, yerel olarak hizmet sağlanan ve uygulanan global bir maaş esaslı emeklilik çözümü sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için tıklayınız.