Dünya Meteoroloji Teşkilatı raporlarında ifade edildiği üzere ülkemiz, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin en fazla yaşandığı Akdeniz Havzasında yer alıyor. Değişen iklime bağlı olarak ekstrem hava olaylarının sayısı, şiddeti ve süresi özellikle 2000’li yıllardan günümüze değin artarak devam ediyor. 2022 yılı gerçekleşen 1030 hava afeti ile o yıla kadar en fazla *ekstrem olay yaşanan yıl oldu. Bu olayların doğa ve  tüm canlılar üzerinde olumsuz etkileri oldu.

Allianz ailesi olarak hayatınızın her sürecinde yanınızda olmayı önemsiyoruz. Bu yüzden de adresinize yaklaşan hava afetleri ve yaşanacak şiddetli fırtınalar karşısında hazırlıklı olmanız, can güvenliğinizi sağlamanız için sizleri bilgilendireceğimiz HaberALL hizmetimizi hayata geçirdik. Mobil uygulamamızda bildirimlere izin veren tüm müşterilerimizi push bildirimleri ile, pazarlama iletişim izni olan Yuvam ve Kasko müşterilerimizi de sms ile adreslerine ortalama 60 dakika içinde yaklaşacak olan şiddetli sel ve aşırı fırtına konusunda uyarıyor ve almaları gereken tedbirleri paylaşıyoruz. Hizmetimizin genel hava durumu bilgisinden farkı; sadece adresleri itibariyle etkilenecek olan müşterilerimize fırtınadan yaklaşık 40-60 dakika içinde bilgi vermemizdir.

Sel ve dolu durumunda alınması gereken tedbirler için videomuzu izleyebilirsiniz.

*Şiddetli yağış, fırtına, dolu, kar, yıldırım düşmesi, heyelan, don, çığ, hortum, orman yangını, sis, kum fırtınası

Kaynak: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 2022 İklim Değerlendirmesi Raporu