Olimpiyat

Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Allianz, Olimpik Hareket kapsamında güçlerini birleştiriyor. Yapılan anlaşmaya göre Allianz, 2021 yılından itibaren Olimpik Hareket’in “Global Olimpik Partneri” oluyor. 

2028’e kadar devam edecek sponsorluk anlaşması kapsamında Allianz; Olimpik Hareket’e, Olimpiyat Oyunları Organizasyon Komitesi de dahil olmak üzere ulusal Olimpiyat komitelerine, Olimpiyat takımlarına ve sporculara sigorta çözümleri sunmayı planlıyor.

Destek; mevcut sigorta ürünlerinin yanı sıra gelişen teknolojiyle birlikte ortaya çıkabilecek ürün ve hizmetler için sunulabilecek yeni sigorta çözümlerini de kapsıyor. 2021'de başlayacak ortaklığın 2028 yılına kadar devam etmesi planlanıyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi ve Allianz bu işbirliğiyle, Olimpik Kanal da dahil olmak üzere, dijital kanallarla yeni izleyici kitlelerine ulaşmada sporun gücünü kullanmayı hedefliyor. 

Sponsorluk, 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları, 2024 Paris Yaz Olimpiyat Oyunları, 2026 Kış Olimpiyat Oyunları ve 2028 Los Angeles Yaz Olimpiyat Oyunları'nı kapsıyor.

Olimpiyat