Uyarı: Kullandığınız tarayıcı desteklenmemektedir. Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir tarayıcıyla görüntüleyebilirsiniz.

ALLIANZ MOTTO HAREKET

Allianz Türkiye’nin iyi toplum odağı ile sürdürülebilirlik stratejisi rehberliğinde gelecek nesiller için tasarlanan 8 yıl sürecek Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı Allianz Motto Hareket ile 7-12 yaş grubu çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine ve gelişim göstermelerine katkı sağlamak amaçlanıyor. Program Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve Koruncuk Vakfı iş birliğiyle 2018 yılından bu yana devam ediyor.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Görevlileri tarafından geliştirilen Allianz Motto Hareket; çocuklara yönelik sınıf içi ve sınıf dışı eğitim modülleri ile gönüllüler aracılığıyla uygulanan çok paydaşlı ve kapsamlı bir kurumsal sorumluluk programıdır. Program ile okullarda verilen beden eğitimi derslerini destekleyecek nitelikte ve çocukların yaş ve gelişim özelliklerine uygun olarak belirlenen farklı spor etkinlikleri ile zenginleştirilmiş fiziksel aktiviteler gerçekleştirilmesinin yanı sıra çocukların spor ve hareket konusunda bilgi ve becerilerini artırmaya,  empati, özgüven, spor kültürü, ilham veren sporcu hikayeleri gibi alanlarda verilen eğitimlerle kültürel birikimlerine ve sosyal gelişimlerine odaklanılıyor.  Böylelikle, sağlıklı bir yaşam için bedenini etkili hareket ettirme, öz güven gelişimi, toplumsal ve grup etkinliklerine etkin katılım, bağ kurma ve karakter gelişimi gibi temel becerilere katkı sağlanması hedefleniyor.

Allianz Motto Hareket programı kapsamında Allianz Türkiye çalışanları ve acenteleri de farklı rol ve sorumluluklarla gönüllülük yapma imkanına sahip olmaktadır.

 Allianz Motto Hareket, 2020 yılında dijital platformlarda da uygulanmaya başlamıştır.