kaan_baysal


Allianz'ın global marka elçisi olan Lang Lang 31 Ekim 2014’te Allianz Türkiye'nin davetiyle özel bir konser için İstanbul'a da gelmişti.

Bu konser öncesinde Allianz Türkiye'nin liderliğinde oluşturulan, Cem Mansur, Süher-Güher Pekinel, Görgün Taner ve Yeşim Gürer Oymak gibi klasik müziğin önemli isimlerinin yer aldığı danışma kurulu Lang Lang'e eşlik edecek bir genç yetenek arayışına girmiş ve bu çalışma sonunda o esnada henüz 11 yaşında olan Kaan Baysal'ı keşfetmişti.

İstanbul'daki görkemli konserde Lang Lang'e eşlik ederek Chopin’den eserler seslendiren Kaan Baysal aynı zamanda, 2014'te Barselona'da düzenlen 2. Allianz Gençler Müzik Kampı'na da seçildi. Allianz Gençler Müzik Kampı’na Türkiye’den katılmaya hak kazanan ilk isim olan Kaan Baysal, 2015’te Viyana’da düzenlenen olan 3. Allianz Gençler Müzik Kampı'nın, Lang Lang ile birlikte reklam yüzü oldu.

3. Allianz Gençler Müzik Kampı’nda “Allianz Türkiye Marka Elçisi” olduğu duyurulan Kaan Baysal’ın müzik eğitimi 2015 yılından bu yana Allianz Türkiye tarafından destekleniyor.