Allianz yeni reklam filmi ile "97 Yıldır Yanınızdayız" diyor

12 Aralık 2020
Allianz Türkiye’nin, sigortalılarının ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olduğunu anlatan “Allianz Seninle” kampanyasının yeni reklam filmi gösterime girdi. 2020 yılından başlayıp geçmişe uzanan farklı zaman dilimlerini o dönemle özdeşleşmiş müzik seçimleriyle anlatan reklam filminde; Allianz’ın salgın, deprem, yangın ve kazalar gibi bireyleri ve toplumları derinden sarsan olaylarda milyonlarca insanın yanında yer aldığı iyilik yolculuğundan kesitler yer alıyor.

Yeni nesil sigortacılığın öncüsü Allianz Türkiye,97 Yıldır Allianz Seninle” reklam kampanyası ile varoluş amacı “Allianz Seninle” doğrultusunda markanın ülkemizdeki 97 yıllık yaşam döngüsünü anlatıyor. Reklam filminde Allianz’ın salgın, deprem, yangın ve kaza gibi bireyleri ve toplumları derinden sarsan olaylarda milyonlarca insanın hayatına dokunduğu ve yanlarında yer aldığı iyilik yolculuğundan kesitler yer alıyor. 2020 yılında başlayan ve 1923 yılına kadar geriye giden reklam filminde yer alan her farklı döneme, o yıllara ait bir şarkı eşlik ediyor.

Allianz Türkiye Pazarlama Ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, “Dünyanın her yerinde yaşanan ve yaşanabilecek olan salgınlar, depremler, kazalar ülkemizde de  yaşandı, yaşanıyor. Bütün bunlar bizlerde derin izler bıraksa da birbirimize kenetleniyor, bir ve beraber oluyor, yaralarımızı sarıyoruz. Reklam filmimizde de bu zor günleri ve ardından yüreğimizde yeşeren umut duygusunu hatırlatmak istedik. Türkiye’deki kökleri 97 yıla dayanan bir sigorta şirketi olarak, bu topraklarda yaşayanların iyi günlerinde de kötü günlerinde de olabildiğince yanlarında olmaktan  gurur duyduk. Bundan sonra da hayatlarının her anında yanlarında olmaya gayret edeceğiz. Reklam filmimizde bugünden başlayarak 1920’li yıllara uzanan hayata dair önemli anları dönemin unutulmaz şarkıları eşliğinde sunuyoruz” diye konuştu.

2 aylık hazırlık sürecinin ardından 169 kişilik bir ekiple çekimleri tamamlanan reklam filmi yıl sonuna kadar izleyicilerle buluşmaya devam edecek. 

Reklam filmini izlemek için tıklayınız.

KÜNYE

Kampanya Adı: 97 Yıldır Allianz Seninle

Reklamveren: Allianz Türkiye

Reklamveren Yetkilisi: Onur Kırcı, Mehmet Nakkaşoğlu, Gözde Kersu

Reklam Ajansı: Concept

Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Kerem Özkut

Kreatif Direktörler: Umut Dizdar, Sedat Dündar

Yaratıcı Grup: Emre Günaydın, Berke Gülçiçek

Grafik Tasarım: Ufuk Akbaharer

Müşteri İlişkileri Direktörü: Barış Alemdar

Müşteri İlişkileri: Özlem Najdi, Gökçe Ünal Bozyel, Kübra Özdemir

Stratejik Planlama: Onur Aydın, Gökay Yıldırım

Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Canan Polat

Prodüksiyon Şirketi: Depo Film

Yönetmen: Serdar Dönmez

Görüntü Yönetmeni: Soykut Turan

Müzik: Farklı besteler ve şarkılar

Post Prodüksiyon: İmaj

Medya Ajansı: Mindshare