Allianz Türkiye’den, acentelerin dijital dönüşüm yolculuğunda yeni bir dönem başlatan mobil uygulama: DigitAll

11 Aralık 2023

Sigorta sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olma hedefiyle yeni hizmet modelleri geliştirmeye devam eden Allianz Türkiye, acentelerin etkinliğini ve yetkinliğini artıracak yeni bir mobil uygulama geliştirdi. DigitAll mobil uygulaması ile acenteler, günlük iş akışı, hizmet ve performans takibini tek bir uygulama üzerinden kolayca yapabilecek.

 

Üstün müşteri deneyimi için dijitalizasyon ve inovasyon odaklı yeni nesil sigortacılığa öncülük etme hedefiyle faaliyet gösteren Allianz Türkiye, bu kez acenteler için dijital bir hizmet geliştirdi. Sigorta acentelerinin satış öncesi, satış süreci ve sonrasına uzanan servislerini dijital olarak geliştirmek ve iş ortaklarının çalışma zeminini güçlendirmek için çalışmalar yürüten Allianz Türkiye’nin en yeni hizmeti ‘DigitAll’ mobil uygulama oldu. Sigorta acentelerinin dijital dönüşüm yolculuğunda yepyeni bir dönem başlatan DigitAll mobil uygulaması, acentelerin her an yanlarında olan, yardımcı bir asistan görevi üstlenecek.

 

DigitAll mobil uygulamasını denemeye başlayan Allianz acenteleri, kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde günlük iş akışlarını kendi tercihlerine göre önceliklendirerek, ana ekran üzerinden kolayca görüntüleyebiliyor. Elementer/sağlık, emeklilik ve hayat gibi farklı branşlarda prim gelişimini takip etmek uygulama sayesinde daha da kolaylaşıyor. Acenteler ayrıca ödül ve teşvik programlarındaki güncel durumlarını ve kazançlarını da anlık olarak öğrenebiliyor. Son durum bilgilendirmeleri ve duyurular da acentelerin günlük iş süreçlerini kolayca yönetmelerine imkan sağlıyor.

 

Allianz Türkiye Satış ve Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Ertuğrul Yücenur, acenteleri dijital dönüşüm alanında desteklediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Acentelerimiz, müşterisinin her daim yanında olma misyonuyla çalışan Allianz’ın en önemli değerlerinden biri. Sigorta sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olarak, acentelerimizi de bu alanda güçlendirmek en önemli hedeflerimizin başında geliyor. Bu kapsamda geliştirdiğimiz dijital dönüşüm projesi olan DigitAll mobil uygulamasını hayata geçirdik. Hedefimiz, acentelerimizin işlerine mekan bağımsız olarak, kullanımı kolay ve iyi bir deneyim sunan bir uygulama ile ulaşmalarını sağlamak. Önümüzdeki yıl, uygulamamızı acentelerden alacağımız geri bildirimlere paralel olarak ek özellikler ile geliştirmeye devam edeceğiz."