Allianz Türkiye, “Sağlıklı Yaşam Ormanı” oluşturdu

1 Haziran 2022
2021-2028 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Global Sigorta Ana Ortağı Allianz, çevreye, spora ve sporcuya verdiği desteği büyütüyor. Allianz Türkiye, 2021 yılının Temmuz ve Ağustos aylarında elde ettiği gelirleri ile Ege Orman Vakfı iş birliğinde “Allianz Türkiye Sağlıklı Yaşam Ormanı”nı oluşturdu.

Allianz, 2021-2028 yılları Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Global Sigorta Ana Ortaklığı kapsamında, Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleştirdiği satışların geliri ile Ege Orman Vakfı iş birliğinde 5000 fidanlık ‘Allianz Türkiye Sağlıklı Yaşam Ormanı’nı oluşturdu. İstanbul-Çatalca-Yalıköy mevkiinde oluşturulan ormanda Allianz Türkiye çalışanları, acenteleri ve Ege Orman Vakfı yetkililerinin katılımı ile 18 Mayıs 2022 tarihinde fidan dikim töreni düzenlendi.

Paralimpik Hareket ile yürüttüğü iş birliği doğrultusunda 200’den fazla ülkede sporcuları, takımları, gönüllüleri ve sporseverleri bir araya getirmeyi hedefleyen Allianz, 2021 yılında iş birliğinin kapsamını genişleterek “Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları”nın “Global Sigorta Ana Ortağı” oldu. Allianz Türkiye de bu anlamlı iş birliği kapsamında, müşterilerinin adıyla büyüyecek fidanların orman olması için ilk adımı atarak, sürdürülebilir bir dünya hedefine katkıda bulunurken, spora ve sporcuya desteğini ileriye taşıyor.