Uyarı: Kullandığınız tarayıcı desteklenmemektedir. Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir tarayıcıyla görüntüleyebilirsiniz.

Yuvam Sigortası

Allianz Yuvam Sigortası ile konutunuzu ve dilediğiniz takdirde içindeki eşyalarınızı yangından hırsızlığa veya su baskınına kadar birçok riske karşı güvence altına almanız mümkün.
Hopi Kampanya Koşulları

Kampanya Koşulları

 1. Kampanya 9.12.2020 - 31.12.2021 tarihleri arasında geçerlidir.
 2. Kampanya, yalnızca Hopi uygulaması üzerinden ilgili kampanya alanındaki tanıtım görseline tıklayarak https://www.allianz.com.tr/tr_TR/basvuru-formlari/hopi/yuvam-sigortasi.html sayfasına yönlendirilen ve Yuvam Siortası referansı için gerekli bilgilerin doldurulması ile Hopi kimliği kullanılarak yapılan referans yönlendirmelerinde geçerlidir.
 3. Hopi kimliğini girmeden referans bırakan kullanıcı paracık kazanamaz.
 4. Referansın yönlendirildiği acente, farklı bir ya da satış kanalı dışında, referans süresinden bağımsız olarak satın alınan Yuvam Sigortası poliçeleri kampanya kapsamı dışındadır.
 5. Referans için gerekli alanlar ile Hopi kimlikleri ile giriş yapmış olan, yalnızca Hopi uygulamasından yönlendirilmiş Hopi kullanıcısı müşterilerimiz, referans tarihinden itibaren 30 gün içerisinde referansın yönlendirildiği acenteden satın aldığı Yuvam Sigortası poliçelerinin poliçe net priminin %5’i kadar paracık kazanacaktır.
 6.  Kampanya dönemi öncesinde, Allianz Yuvam Sigortası poliçesine sahip sigortalı, iptal edip tekrar satın alınması durumunda kampanyadan faydalanamaz.
 7. Kampanya, diğer kampanyalar ile birleştirilemez ve her Hopi üyesi, ilgili kampanya döneminde yalnızca 1 defa faydalanabilir.
 8. Kampanya kapsamında Paracık kullanılarak ödeme yapılamamaktadır.
 9. Poliçe kabulünde Allianz Sigorta risk kabul şartları geçerlidir.
 10. Allianz Sigorta çalışanları ve acenteleri kampanyadan faydalanamaz. Kampanyadan faydalandığı tespit edildiğinde kazanılan paracıklar geri alınacaktır.
 11. Kampanya kapsamında satın alınan poliçede prim iadesi olması durumunda Hopi Programı’ndan kazanılan Paracık tutarları iadeye konu prim tutarının toplam prime oranı doğrultusunda müşteriden iade alınır. Bu işlem müşterinin yeterli paracık bakiyesi mevcut ise öncelikle o Paracıklardan, aksi halde iade olunacak poliçe prim tutarından mahsup edilecektir.
 12. Poliçe satın alındıktan sonra, Hopi paracıklarının harcanarak ürünün iptal edilmesi durumunda; ilgili Hopi kimlik numarası ile tekrar işlem yapılamaz.
 13. Hopi’nin ödül puanı Paracık'lar, alışverişlerde 1 Paracık 1 TL değerinde kazanılır/kullanılır. Hopi işyerleri, ürünleri ve/veya kampanyaları itibariyle kazanım/kullanım için farklı değerler uygulanabilir, bazılarında geçerli olmayabilir. Hopi Paracık kurallarını değiştirebilir, uygulamayı sonlandırabilir.
 14. Hopi ve Allianz Sigorta kampanya koşullarını, süresini ve kapsamını değiştirme hakkına sahiptir. 
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terörizm riskleri ve poliçe kitapçığında belirtilen daha birçok riski Allianz Yuvam Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.


Tüm paketler için sağladığımız Asistans Hizmetleri:

Her bir teminat için yılda 3 defa, olay başına 750 TL limitle evinizde oluşabilecek;

 • Elektrik Problemleri
 • Dahili Tesisat Problemleri
 • Konut Anahtarının Kaybı veya Konutta Kilitli Kalma
 • Cam Kırılması, Çatlaması masrafları teminat altındadır.

Standart paket avantajları 

 • Kombi / Klima Bakım Hizmeti
 • Halı / Koltuk Yıkama Hizmeti
Kapsamlı paket avantajları 
 
*Tüm paketler için geçerli olmak üzere poliçenizde hasar oluşmaması durumunda hasarsızlık indirimleri ile Yuvam Sigortası’na daha uygun fiyatlara sahip olabilir, konutunuzu ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.
Prim beklentisi düşük olan müşteri grubu için temel ihtiyaçlara dönük paket
Standart konut ürünü içeriğine sahip, fiyat - fayda dengesi sağlayan paket
Kapsamlı koruma talep eden müşteriler için daha fazla içerik sağlayan paket
yuvam-tablo
 • FARKLI İHTİYAÇ VE TERCİHLERE UYGUN PAKET SEÇENEKLERİ
  Müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan üç alternatif pakete ait detayları karşılaştırmalı olarak inceleyebilir ve dilediğiniz paketi seçebilirsiniz.
 • ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ TEMİNAT İÇERİĞİ VE ASİSTANS HİZMETLERİ
  Konut mini onarımdan, klima ve kombi bakımına zengin asistans hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • GENİŞ NETWORK AĞI
  Türkiye’deki en geniş satış dağıtım kanalına sahip sigorta şirketinden sigortalı olarak, size en yakın satış noktamız üzerinden hizmet alabilir, Allianz’lı olmanın rahatlığını yaşarsınız.
Bina bedeli belirlenirken Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından belirlenen metrekare bedelleri dikkate alınır. 
Eşya sigorta bedeli için poliçenin yapıldığı tarihte eşyalarınızın yeniden satın alınma maliyeti göze alınır. 
 1. Konut poliçesi primleri evinizin bulunduğu il ve ilçeye göre farklılık gösterebilir. Binanızda kaç daire olduğu, kaçıncı katta oturduğunuz ve binanızın yapısı gibi değişkenler sigorta priminizi etkiler.
 2. Konut Sigortası ile evinizdeki eşyalarınızı da güvence altına alabileceğinizi unutmayın. Eşyalarınızı, poliçe yaptırdığınız günkü satın alma bedelleri üzerinden sigorta kapsamına alabilirsiniz.
 3. Yakın sebep ilişkisini göz önünde bulundurun. Yakın sebep ilişkisine örnek olarak konut poliçenize deprem teminatı almadığınızı düşünün. Bu durumda, deprem kaynaklı bir yer kayması ya da yangından binanız zarar görürse konut poliçeniz yangın teminatını kapsıyor olsa bile hasarın asıl nedeni deprem olduğu için konut sigortanız hasarınızı karşılamayacaktır.
 4. Konut Sigortası’nda binanın inşa bedelinin dikkate alındığını hatırlatmak isteriz. Konutunuzun satış bedeli üzerinden değil binanızın yapım bedeli esas alınarak poliçe oluşturulmaktadır. Metrekare ve bina tarzına göre belirlenen fiyatları yukarıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.
 1. Konut Sigortası yangın, sel, toprak kayması gibi birçok doğal afet kaynaklı ya da deniz, kara  ve hava taşıtları çarpması sonucu meydana gelen hasarı ve kayıplarınızı güvence altına alır.
 2. Sadece evinizi değil, hırsızlığa karşı da özenle seçip beğenerek aldığınız eşyalarınızı ve değerli eşyanızı da Konut Sigortası teminat altına alabilirsiniz.
 3. Sadece oluşan hasara karşı değil aynı zamanda hasar kaynaklı meydana gelebilecek masraflara karşı önlem alabilirsiniz. Örnek olarak, deprem sonrası enkazın kaldırılması işlemi verilebilir.
 4. Konut Sigortası ile misafirlerinizin ya da üçüncü şahısların evinizde bulunan eşyalarını güvence altına alabilirsiniz.
 5. Evinizde oluşabilecek dahili su hasarları, tesisat işlemleri, elektrik hasarları, cam kırılması veya çilingir işleri gibi yardıma ihtiyacınız olduğu durumlarda asistans hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 1. Zorunlu Deprem Sigortası bilinen adıyla DASK yaptırmak devlet tarafından zorunlu kılınmıştır, Konut Sigortası yaptırmak ise zorunlu değildir, isteğe bağlıdır.
 2. Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) ile sadece binanızı güvence altına alırken Konut Sigortası ile hem evinizi hem de eşyalarınızı teminat altına alabilirsiniz.
 3. Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) olmadan tapu işlemleri ya da elektrik, su abonelik gibi işlemleri yaptırmanız mümkün değildir, Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) poliçenizi ibraz etmeniz gerekir. Konut Sigortası ise isteğe bağlı bir ürün olduğu için diğer işlemlerinizi etkilemez.
 4. Konut Sigortası ile birçok ek asistans hizmetine kolayca ulaşır ve hayatınızı kolaylaştıran hizmet ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz. Üstelik Yuvam Sigortası ile üç farklı paket seçeneğiyle ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun ürünü seçebilirsiniz.
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), depremin yarattığı hasarları karşılasa da evinizi ve eşyanızı güvence altına almak için Konut Sigortası yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Konut Sigortası ile ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeksizin doğal afetlerden evinizde oluşabilecek herhangi bir elektrik-dahili su arızasına kadar karşılaşabileceğiniz çeşitli olumsuz durumlara karşı önlem alabilirsiniz. Konut Sigortası ile halı, koltuk yıkama, kombi bakım, çilingir hizmeti gibi geniş asistans hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
Hayır, Konut Sigortası yaptırmak zorunlu değildir, isteğe bağlı olarak Konut Sigortası yaptırabilirsiniz.
Kiracılar da ev sahipleri de Konut Sigortası yaptırabilir. Ev sahibi iseniz, hem eşyalarınızı hem evinizi güvence altına alırken, kiracı iseniz sadece eşyalarınızı yangın, hırsızlık, su baskını, deprem gibi pek çok riske karşı güvence altına alabilirsiniz.
Yangın, patlama, dahili su, duman, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör olaylarının gerçekleşmesi sonucunda sigortalının komşularının bina ve mallarına vereceği zararlar Yangın Mali Mesuliyet teminatı kapsamında poliçede belirtilen limite kadar ödenir.

Cam kırılması teminatı; pencere, kapı camları, aynalar, duşakabin ve cam korkuluk için geçerli olup her türlü eşya veya eşya niteliğindeki cam mamuller teminat dışıdır.

Akvaryum camının kırılmasına bağlı masraflar ve kırılması sonucunda akan suyun, bina ve eşyaya vereceği zararlar poliçede belirtilen limit ile teminat altındadır.

Teminat Kapsamı Dışında Kalanlar

Aşağıdaki durumlar teminat kapsamı dışındadır.

 • Cam raflar
 • Düz, bombeli, yatay veya dikey; masa, vitrin, dolap, sehpa camları
 • Elektrikli ocakların cam yüzeyleri ve kapakları
 • Cam tuğlalar
 • Cam lavabo
 • Vitraylar
 • Yukarıda teminat kapsamı içinde sayılan camların dışında kalan her türlü cam ve camdan eşya
 • Yukarıda sayılan bu camların üzerindeki süs, resim, yazı, kaplama malzemeleri
Kira Kaybı teminatından hem ev sahipleri hem de kiracılar faydalanabilir. Kiracıların faydalanabilmesi için kiranın peşin olarak ödenmiş olması gerekmektedir.
Yuvam poliçesi yaptırdıktan sonraki ilk on iki aylık poliçe süresi sonundaki yenilemede %10; ikinci on iki aylık yenilemede %20; üçüncü on iki aylık yenilemede %30; dördüncü ve sonraki yenilemelerde %35 hasarsızlık indirimi verilir. Ayrıca hasarsızlık indirimini diğer sigorta şirketlerinden transfer etmek mümkündür.
Allianz Yuvam Sigortası yaptırmak için web sitemizden size en yakın acentemize ulaşabilir veya Yapı Kredi Banka şubelerine danışabilirsiniz.
Türkiye sınırları içinde ev sahibi / kiracı olarak ikamet eden kişiler bu üründen yararlanabilir.

Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamına ilişkin detaylı bilgi için poliçenize ait genel ve özel şartlara bakınız.