Hastanelerde, muayene sonrasında sigorta formlarınız doldurulduktan sonra, provizyon onayı almak için uzun süreler boyunca beklemekten sıkıldıysanız, size güzel bir haberimiz var: Türkiye sigorta sektöründeki ilk akıllı web provizyon sistemi ‘Allianz Port-ALL’ Hastane Web Servis Entegrasyonu ile beklentilerinizi karşılayacak biçimde yenilendi.
  • Bankoda beklemeye son: Hastanenin provizyon talebi yapması ile eş zamanlı olarak, saniyeler içinde bilgilendirilecek ve provizyon yanıtı alabileceksiniz.
  • Sigorta kartı taşımaya son: Sigorta kartınız olmadan, sadece T.C. kimlik numarası ile
    işleminiz yapılabilecek.
  • Provizyon zamanını bilmeden beklemeye son: Provizyon SMS Bilgilendirme Sistemi ile
    provizyon talep ve onay aşamaları hakkında size anlık olarak bilgi sunulacak.
  • Faks ile doküman iletimine son: Provizyon sırasında gereken tüm ek dokümanlar,
    hastaneler tarafından Allianz’a dijital ortamda iletilebilecek.

Port-ALL Hastane Entegrasyonu Projesi sayesinde Allianz ile hastanelerin bilgi sistemleri arasında, yeni kurulan web servisler aracılığı ile dijital bilgi alış verişi yapılabilecek. Böylece hastanedeki görevlilerin, hasta kaydı yapması ile eş zamanlı olarak, Allianz sistemine de veri aktarımı sağlanacak ve provizyon onay süreci o an başlayacak. Sürecin başladığı ve tamamlandığı bilgisi, SMS ile siz sigortalılarımıza anında iletilirken; 2 saniyede onay alınabilecek.*

* SMS bilginiz, numaranızın Allianz sisteminde bulunması halinde gönderilecektir.

Şimdilik Allianz ile anlaşmalı olan ve en çok tercih edilen 101 hastanede geçerli olan bu sistemin, 2019 sonuna kadar daha da yaygınlaştırılması planlanıyor.