Uyarı: Kullandığınız tarayıcı desteklenmemektedir. Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir tarayıcıyla görüntüleyebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Genel Sağlık Sigortasına (GSS) ek olarak yaptırılıyor ve böylece sigorta kapsamını genişletiyor. SGK anlaşmalı özel hastanelerde tedavi görürken ve sağlık işlemleri yaptırırken fark ödemenin önüne geçen tamamlayıcı sağlık sigortaları, pek çok farklı sağlık kuruluşundan ücretsiz bir şekilde yararlanabilmene ya da yüksek indirimler alabilmene yardımcı oluyor. Sağlığını düşünen herkesin mutlaka edinmesi gereken tamamlayıcı sağlık sigortası, beklenmedik anlarda karşılaşabileceğin sağlık masraflarının bütçeni sarsmasını da önlüyor. Peki, bu son derece yararlı sigorta hakkında neler biliyorsun? İşte detaylar...
Ameliyat, Hastane

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devlet destekli sigorta türleri arasında yer alıyor. Genel Sağlık Sigortası olan herkesin yararlanabileceği tamamlayıcı sağlık sigortası, hem ayakta hem de yatarak tedavilerde sana büyük avantaj sağlıyor. Özel sağlık kuruluşlarının SGK ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda hizmet bedellerinin belirli bir kısmı SGK tarafından karşılanıyor. Buna ek olarak SGK anlaşmalı hastanelerde tedavi gördüğünde belirli oranlarda ek ödeme yapman gerekiyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sağlık masraflarının SGK’nın karşılamadığı kısmını karşılıyor ve böylece poliçe kapsamı dahilinde olan hastalık ve kaza durumunlarında tedavi masraflarını düşürmene yardımcı oluyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarının kapsadığı durumlar, sigorta paketlerine ve poliçede yazan detaylara göre değişiklik gösteriyor. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası tarafından karşılanan sağlık hizmetleri ise ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Ayakta tedaviler (Dr muayeneler, laboratuvar işlemleri, tetkik ve ileri tanılar)
  • Ameliyatlı ya da Ameliyatsız Yatarak tedaviler
  • Günübirlik Tedaviler
  • Doğum
Doktor, Hastane

Allianz’ın tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı hastaneleri, çok sayıda özel kurumdan oluşuyor. Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşmalı hastaneler İstanbul genelinde pek çok noktada hizmet veriyor.  Allianz tarafından sana sunulan tamamlayıcı sağlık sigortası ulşaılabilir fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Sen de sağlığına yatırım yapmak istersen GSS sigortanı Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla güçlendirebilir ve böylece sana özel avantajlardan kolaylıkla faydalanabilirsin. Ayrıca hizmet alacağın başlıkla ilgili teminatın bulunmasa veya teminat limitlerin bitse dahi poliçenin kapsam dahilinde olduğu kurumlarda ödeyeceğin ücretlerde Allianz avantajlı fiyatları üzerinden hizmet almaya devam edebilirsin. Üstelik 7 gün 24 saat hizmet veren Dr. Allianz sağlık danışma hattından ister görüntülü ister yazılı olarak ücretsiz olarak hizmet alabilirsin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası satın alman halinde Allianz’ım mobil uygulamasından ya da 444 9117 numaralı telefondan sesli olarak;  Allianz’ım mobil uygulamasından ya da Allianz web sitesi online işlemlerden yazılı olarak ya da videokonferans yöntemiyle 7/24 ücretsiz pratisyen hekim ve hemşirelerden oluşan sağlık ekibimizden sağlık danışmanlığı alabilirsin. Defalık limit kısıtlaması bulunmamaktadır.

Ayrıca Dr. Allianz’ı (444 91 17) arayıp randevu alarak, 11 farklı branştaki (Cildiye, Çocuk Hastalıkları, Dahiliye, Genel Cerrahi,Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve doğum, Kulak Burun Boğaz, Kardioloiji, Ortopedi, Psikoloji) anlaşmalı uzman doktorlarımızla online görüşebilirsin. Bu hizmetimiz pandemi süresince ücretsiz ve defalık limit kısıtlaması olmaksızın verilen bir sağlık danışmanlığı uygulamasıdır.

Steteskop

Özel sağlık sigortası ile tamamlayıcı sağlık sigortası arasındaki fark, temel olarak sigorta türlerinin amacında ortaya çıkıyor. Özel sağlık sigortası, ağırlıklı olarak kurum ve doktor seçiminde SGK anlaşmalı olma kriterinde özgür olmak isteyen kişiler tarafından tercih edilirken tamamlayıcı sağlık sigortaları ise GSS sigortasının kapsamını genişletmek isteyen kişilere hitap ediyor.

Tamamlayıcı sigortalarında da tıpkı Özel Sağlık Sigortasında olduğu gibi ömür boyu yenileme garantisi de bulunuyor. Üç yıl boyunca kesintisiz bir şekilde tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran kişiler, tamamlayıcı sigortalarını ömürleri boyunca aynı kapsamda uzatabilme hakkı kazanıyor. Eğer sen de GSS sigortanın kapsamını genişletmek ve pek çok özel sağlık kuruluşunda ücretsiz bir şekilde tedavi olmak istersen Allianz Tamamlayıcı Sağlık Sigortası seçeneğiyle hemen tanışabilir, sağlıklı bir gelecek için etkileyici bir yatırım yapabilirsin.