Uyarı: Kullandığınız tarayıcı desteklenmemektedir. Chrome, Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir tarayıcıyla görüntüleyebilirsiniz.

Euler Hermes

%34 pazar payıyla alacak sigortasında dünya lideri olan Euler Hermes, kefalet sigortası, garanti ve tahsilat alanlarında da sektörün lider şirketleri arasında yer alıyor. 100 yılı aşan tecrübesi, Paris’teki merkezinin yanı sıra 50’den fazla ülkede 5 bin 900’ün üzerinde çalışanı ile Euler Hermes, şirketlerin kurumsal ödeme gücündeki günlük değişimleri takip ve analiz ediyor. 

Grup, Standard & Poor’s ve Dagong Europe tarafından AA notuna layık görülen, Allianz Grup üyesi Euler Hermes, Paris Euronext borsasında işlem görüyor. Euler Hermes, 2019 yılında 2,9 milyar Avro konsolide ciro açıklamıştır ve 2019 sonu verilerine göre, Grubun dünya çapında sigortaladığı ticari işlem hacmi toplam 950 milyar Avro değerindedir.

Türkiye pazarına 2005 yılında Koç Allianz Sigorta iş birliğiyle giren Euler Hermes Türkiye, Türkiye’deki risk yönetimi ofisini 2007 yılında, İstanbul’da açtı. 2010 yılında sigorta lisansı alarak Türkiye’de sigorta şirketi olarak faaliyet göstermeye başlayan şirket, müşterilerini 200’den fazla ülkede ticari ve politik risklere karşı koruyor.  Yurtiçi ve yurtdışı ihracata dayalı işlemler için hizmetler sunan Euler Hermes, müşterilerine kredi yönetiminin tüm alanlarında da destek veriyor. Şirketin sigorta ve risk uzmanları, derinlemesine kredi analizi yaparak müşteriyle yakın temas içerisinde çalışıyor. Sürekli hesap takibi gerçekleştiren Euler Hermes ekipleri, olası kredi riskleri zarara dönüşmeden önce müşterisini uyarıyor.

Alacak Sigortası Nedir?

Şirketlerin “Hayat Sigortası” olarak da tanımlanan Alacak Sigortası, şirketlerin teminatsız açık hesap vadeli satış yaptığı ihracat ve yurt içi müşterilerinden olan alacakları sigortalayan bir sistemdir. Ticari alacaklarını Euler Hermes ile sigortalayan şirketler, mevcut müşterileri ile güvenle ticaret yapmalarının yanı sıra, yeni pazarlara açılırken yeni tanıdıkları müşteriler için kredibilite değerlendirmesi ve  ödenmeme riskini  bertaraf etme fırsatına da kavuşuyorlar.

Hangi Hizmetleri Sunar?

  • Risk Yönetimi ve Alıcı Kredibilite Değerlendirmesi
  • Geciken Alacakların Hukuki Takibi ve Tahsilatı
  • Tahsil edilemeyen Alacaklar için Tazminat Ödemesi

Faydaları Nelerdir ?

  • Bilançolardaki alacakların ortalama %40’ını oluşturan açık hesap vadeli satışlardan doğan teminatsız alacakları güvence altına alır.
  • Sigorta kapsamına alınan alıcılardan mali tabloları dışında ayrıca bir maddi teminat ya da kefalet talep edilmez, şirketlerin müşterilerine herhangi bir sorumluluk yüklenmez.
  • Alıcıların finansal ve mali durumları hakkında güncel veri sağlar, yakından izleme hizmeti verir. Bu sayede poliçe sahipleri zamanlarını ticaretini artırmaya, işlerini büyütmeye harcarken, alacak riski yönetim ve takibini Euler Hermes yapar.
  • Tahsilat yetkisini devralarak müşterilerini hukuki ve bürokratik işlemlerden kurtarır. Bunun için alıcıların hangi ülkede olduğu fark etmez.
  • Müşterilerine sigorta güvencesi ile daha fazla satış yapabilme imkanı ile cirolarını artırma fırsatını sunar.  

Teklif alabilmek için;
pazarlama@eulerhermes.com'a mail atabilir ya da Hızlı Ön Başvuru Formunu doldurabilirsiniz.

Kefalet Sigortası Nedir?

Uluslararası terminolojide "Bonding" olarak adlandırılan bu sigortacılık ürünü, bankacılık sisteminin sağladığı teminat mektuplarına muadil özelliktedir. Kefalet Sigortası sağlayan kuruluş (Sigorta Şirketi), borçlunun sözleşmeden ve/veya kanundan doğan yükümlülüğünü yerine getirmemesi riskine karşı alacaklıya/işverene ilgili sözleşme tutarının ödenmesi teminatını sağlıyor. Surety Bond ürünü Türkçe'ye "Kefalet Sigortası" olarak çevrilerek Şubat 2014’te Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Kefalet Sigortası Genel Şartları ve Ekim 2014’te de 29136 sayılı Tebliğ resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Şiketlerin iş ortakları, sözleşmelerden doğan yükümlülüklerin yerine getirilmesi sürecinde, karşı taraftan teminat talep edebiliyor. Euler Hermes tarafından sunulan Kefalet Sigortası, şirketlerin ulusal ve uluslararası pazarlardaki iş ortaklarıyla kalıcı ve güvene dayalı bir iş ilişkisine başlaması için gereken güven ortamını sağlıyor. Kefalet Sigortası, ağırlıklı olarak inşaat, imalat, yapım-onarım, enerji ve alt yapı projelerinde kullanılmasına karşılık hemen her sektörden talep geliyor.

Euler Hermes, uluslararası kefalet sigortası piyasasında 90 yılı aşkın tecrübesi ve bağımsız kuruluşlarca verilen yüksek kredi notu ile (S&P tarafından verilen "AA") sektörün en tecrübeli oyuncuları arasında yer alıyor.

Ekonomik Araştırma Raporları

Euler Hermes, müşterileriyle yerel ve global veriler ve raporları paylaşarak karar verme sürecinde onlara yardımcı oluyor. Ülke risk analizi, sektör risk analizi ve iflas analizi gibi konulara odaklanan, 40 milyondan fazla şirketin finansal bilgilerinin yer aldığı veri tabanı ve uzman ekibiyle Euler Hermes, ihracat ve ithalatın dünya çapında nabzını tutuyor. Euler Hermes’in sık sık Bloomberg TV, CNN, The Financial Times, The New York Times, The Wall Street Journal ve The Washington Post gibi dünyanın önde gelen yayınlarında da yer alan değerlendirmeleri, yeni global ticaret rotalarından, öngörülen risk ve fırsatlara kadar ticaret yapanlara fayda sağlayacak pek çok güncel konuyu kapsıyor.

Bültene üye olmak için tıklayınız.