Küresel İlkeler
 

Sürdürülebilirlik stratejimizi oluştururken daha büyük bir resmin parçası olmayı arzu ettik ve Türkiye'deki ilk global sigorta şirketi olarak Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacısı olduk. Allianz Grubu Küresel İlkeler'in 2002 yılından bu yana destekçisi.

Küresel İlkelerin 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’ni desteklemek için bir yandan stratejimiz çerçevesinde çalışacağız. Ancak Allianz Türkiye olarak stratejimiz çerçevesinde özellikle 5 alana doğrudan katkımız olduğunu gördük ve odağımıza almaya karar verdik.

kuresel-ilkeler

İklim Eylemi

İkilm eylemi çevre yapı taşımız içinde özellikle iklim mücadelesinde odağımızı oluşturacak sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin ilki olacak.

 

 

 

Sağlıklı Bireyler

Sağlıklı bireyler iyi bireyler yapı taşımızın içerisinde destekleyeceğimiz bir diğer odak hedef olacak.İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme

Kesintisiz, kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin, tam ve üretken istihdamın ve herkes için insana yakışır işlerin destekçisi olacağız.

Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları

İnsana yakışır iş ve ekonomik büyüme ile sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları iyi kurumlar yapı taşında bizlere yol gösterecek.

 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Toplumsal cinsiyet eşitliği toplumumuzda hala önemini koruyan bir madde. Allianz Türkiye olarak bu hedefe de odaklanırken Türkiye’nin kadının güçlenme prensiplerini imzalayan ilk sigorta şirketi olduğumuzu da söylemekten gurur duyuyoruz.

Sürdürülebilirlik Modelimiz