Allianz'dan Bireysel Emeklilik Planlarında "ücretsiz ekstra güvence"

Allianz, Bireysel Emeklilik planlarını yeniledi. Yeni Nar, Çilek ve Kiraz Ekstra planlarını tercih eden katılımcılar işsizlik, hastanede yatış, tehlikeli hastalıklar, kaza sonucu daimi maluliyet gibi risklerle karşılaştıklarında, altı aylık katkı payları Allianz tarafından karşılanıyor. Allianz Bireysel Emeklilik katılımcıları sahip oldukları bu ayrıcalığın yanısıra anlaşmalı sağlık kurumlarında indirim olanağından ve ücretsiz olarak medikal asistans hizmetlerinden faydalanabiliyor. Allianz'dan bireysel emeklilik sözleşmesi yaptıranlar aynı zamanda yeni bir hizmet olan Katkı Payı Ödeme Güvencesi'nden de yararlanıyor.  

Allianz'ın Bireysel Emeklilik planları, Nar Ekstra, Çilek Ekstra ve Kiraz Ekstra olarak yenilenmiş olup  bu planlara sahip katılımcılara Katkı Payı Ödeme Güvencesi herhangi bir ek ücret talep edilmeksizin sunuluyor. Bu güvenceye sahip katılımcıların işsizlik, hastanede yatış, tehlikeli hastalıklar, kaza sonucu daimi maluliyet gibi riskler ile karşılaşmaları halinde, 6 aylık katkı payı Allianz tarafından karşılanıyor. Katılımcılar ayrıca hiçbir ücret ödemeden medikal asistans hizmetlerinden ve anlaşmalı sağlık kurumlarında % 30'a varan indirim olanaklarından da yararlanabiliyor.

Allianz Bireysel Sigortalar Direktörü Ömür Şengün, "Yeni planlarımızı, geleceğe yatırım yapmak isteyenlerin bugünlerini de koruma altına almak için geliştirdik. Katılımcılarımızın karşılaşabilecekleri olumsuz bir durum karşısında mağdur olmamaları için, sektörde ilk kez ücretsiz olarak, işsizlik riskini de kapsamak suretiyle Katkı Payı Ödeme Güvencesi'ni sunuyoruz.Allianz olarak, tüm deneyim ve birikimimizle katılımcılarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz" diyerek, Katkı Payı Ödeme Güvencesi'nin çıkış noktasını özetliyor.